Наша компанія Venture Digital Solution Group займається токенізацією активів, бізнесу та компаній, комплексно під ключ з повним юридичним супроводом.
Проводимо розбір бізнес процесів та бізнес моделей, а також формуємо модель токенізації та забезпечення активів відповідно до поставлених цілей та задач компаній.
Ми вирішуємо проблему розвитку та масштабування бізнесу, компаній чи стартапів через створення під ключ нового фінансового, маркетингового інструменту залучення інвестицій за допомогою токенізації та блокчейн технологій.
Визначення проблеми при здійснення інвестицій традиційними методами.
Велика частина світового багатства сьогодні заблокована в неліквідних активах. В опитуванні, проведеному в США в 1997 році, більше 56% активів, що перебували у власності платників податків, з чистою вартістю між 600 000 доларів і 1 мільйон доларів були неліквідними.
Для уточнення, неліквідні активи зазвичай торгуються з дисконтом порівняно з ліквідними активами і характеризуються високим коефіцієнтом Stock-to-flow, нижчими обсягами торгів і недосконалим визначенням ціни проти ліквідності активів. Наприклад, неліквідні фізичні арт-активи мають коефіцієнт Stock-to-flow 28,3 на відміну від коефіцієнта 1,11 для ліквідних активів Інвестиційних фондів нерухомості (REITs).
Основними прикладами неліквідних активів є нерухоме майно (в т.ч. власний капітал), природні ресурси, земля, товари, громадська інфраструктура, шахти/порти, образотворче мистецтво, обчислювана інфраструктура, приватна властість і т. д. Крім того, є багато інших видів активів доступ до яких є лише в обмеженої кількості великих інвесторів/установ через високий поріг входу. Наприклад, до IPO акції, інфраструктурних проектів, деяких товарів та альтернативних інвестиційних інструментів, приватних кредитів.
Загальний розмір токенізації неліквідних активів у всьому світі становитиме 16 трильйонів доларів до 2030 року.
Основними причинами неліквідності активів є:
а) обмежена доступність масових інвесторів, враховуючи великий поріг входу в діапазоні між
250 000 і 5 мільйонів доларів, залежно від типу активу (наприклад, нерухомість, облігації, хедж-фонди),
б) неможливість дроблення неподільного у фізичному світі активу на дрібні частки (наприклад, поділ житлової площі в будинку на 100 осіб інвесторів),
в) обмежений доступ до предметів розкоші, мистецтва, колекціонування,
(наприклад, образотворче мистецтво, старовинні автомобілі, виноградники тощо),
г) нормативні перешкоди (наприклад, обмеження на інвестиції в певний актив лише для акредитованих інвесторів, суворі обмеження на іноземні інвестиції та капітал в іноземні ринки (наприклад, Індонезія), а також класи активів, які вимагають підтвердження права власності в державних реєстрах,
д) складні шляхи для інвестора, щоб отримати доступ до інвестицій в активи такого типу,
е) відсутність існуючого, масштабованого технологічного рішення, щоб розблокувати ліквідність в такі активи,
є) географічні та валютні обмеження на здійснення інвестиційної діяльності по всьому світу.
ж) довготривалі міжнародні та інші грошові перекази з високою комісією, яка не вигідна для роздрібного інвестора з низьким чеком інвестування. Таким чином, половина населення планети не має доступу до фінансових послуг через те, що фінансовим установам такі клієнти не вигідні.
з) відсутність глобальних передових технологічних рішень з торгівлі активами без вихідних та святкових днів як на фондовому ринку, а 24/7/365 днів.
Однак, концепція традиційної фракціоналізації активів існує вже кілька років.
Прикладом є Інвестиційні трасти в нерухомість (REIT), які торгуються на біржі (ETF), взаємні фонди, токенізація акцій США тощо.
«Більше 50% грошей багатих знаходяться в неліквідних активах»,
InvestmentNews, квітень 2001 р. «Криптотези на 2022 р.», Мессарі.