Фото - Worksel.com
31918

Worksel.com

On-line майданчик для пошуку виконавців послуг

Україна, місто Київ
Галузь: Інтернет і ІТ, Послуги, сервіс
Стадія проекту: Готовий прототип або продукт

Дата останньої зміни: 28.03.2019
Показати контакти
1
equalizer з 2000
help
Розраховується за оцінками та згідно із заповненістю Анкети проекту (докладніше про рейтинги )
Моя оцінка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Середня оцінка:
 

Ідея

Платформа дозволяє шукати виконавця послуг в структурованому каталозі з використанням багаторівневих фільтрів з відображенням результатів пошуку в розрізі цін, за рейтингами, на карті.

Унікальність в порівнянні з конкурентами досягається за рахунок спрощеного процесу пошуку, додавання, швидкому охопленні всіх категорій послуг і масштабування в регіони України, а також інші країни.

Поточний стан

Платформа працює з березня 2016 року, написана "з нуля" без використання відкритих CMS систем.

На платформі більш ніж 10 000 провайдерів послуг, наповнений каталог, внесено понад 5 000 типів послуг, розроблено SEO-ядро, створено кілька тисяч SEO-статей.

Поточна щомісячна аудиторія - 3000 органічних користувачів.

Монетизація проекту не включалася.

Ринок

За оцінками дослідження "Freelancing in America", в 2015 році близько 53 мільйонів американців займалися фрілансом, це приблизно 34 відсотки від загальної чисельності робочої сили. За прогнозами, частка фріланс працівників в США до 2020 року складе 50% робочої сили, а обсяг ринку онлайн-кадрового забезпечення до 2020 року досягне 47 млрд доларів. Такі ж тенденції спостерігаються і в Україні. Одна з лідируючих груп в on-line advertising придбала стартап в даному сегменті.

Оцінка обсягу ринку в Україні.

Кількість унікальних користувачів в місяць на olx.ua в розділі "Бізнес і послуги" становить 896 тисяч, за нашими оцінками, частка користувачів які платять від даної аудиторії становить 5,8%, середній дохід від одного користувача 36,7 грн. Потенційний річний дохід від даної аудиторії становить 23 млн грн на рік. З огляду на те, що місячний охват olx в Україні дорівнює 41%, поточний потенціал ринку вимірюється в 55,8 млн грн на рік. Дана цифра включає тільки дохід від розміщення платних оголошень і не враховує потенціал від комісії за вартість надання послуг (модель Airbnb), дана сума може бути в рази більша.

Потенціал інших країн, зазначених у roadmap на даному етапі не оцінювався.

Проблема або Можливість

73% опитаних користувачів вважають що on-line технології роблять їх життя набагато простіше при пошуку фріланс роботи або працівників. В середньому, 49% користувачів знаходять роботу або працівників протягом 3 днів, використовуючи on-line платформи, замість 21 дня при пошуку off-line.

Поточні інструменти не дозволяють оперативно відібрати якісного виконавця, як правило інформація знаходиться не в структурованому вигляді або не покриває всі необхідні сфери, такі як екологія чи сільське господарство.

Рішення (Продукт або Послуга)

Розроблений функціонал включає в себе:
- Сервіс-каталог з широким набором функцій (додавання користувачем послуги, SEO елементи, зображення);
- Модуль модерації (призначених для користувача типів послуг, прайс-листів, зворотного зв'язку);
- Система прайс-листів;
- Модуль замовлень і модерації суперечок;
- Модуль обміну повідомленнями;
- SEO модуль;
- Країни, міста, багатомовність;
- Профіль користувача, портфоліо робіт;
- API для підключення SMS, SMTP серверів, платіжної системи;
- Модуль парсинга даних;
- Відгуки та зворотній зв'язок;
- Управління контентом;
- Модуль управління платними сервісами;

При пошуку послуги, користувач використовує каталог або рядок пошуку. У списку, він фільтрує по різним типам параметрів виконавців, а також порівнює ціни і рейтинги провайдерів послуг, завдяки стандартизованим назвам рядків прайсу. Зв'язок з виконавцем організовано за допомогою листування, дзвінка, call-back або безпосередньо замовлення послуги натисненням однієї кнопки.

Конкуренти

- Дошки оголошень (olx.ua) - 50%
- Сервіси замовлення послуг (kabanchik.ua) - 8%
- Сайти з пошуку роботи - 2%
- Зарубіжні freelance маркетплейси - 35%
- Спеціалізовані майданчики - 5%

Переваги або дифференциатори

- Дошки оголошень (olx.ua) - не структурована інформація, не типізовані послуги, відсутня історія відносин, рейтинги, кол-сть виконаних замовлень, немає можливості порівняти за багатьма іншими параметрами провайдерів послуг.

- Сервіси замовлення послуг (kabanchik.ua) - складний процес валідації виконавця послуг, так як процес відбувається off-line з підтвердженням за допомогою паспорта. Для шукача багатоетапний процес замовлення послуг, потрібно вибрати десятки полів, відкрити декілька вікон до моменту натискання кнопки "Замовити"

- Сайти з пошуку роботи - Не спеціалізуються на інформації про позаштатних працівників, інформація не структурована, люди як правило не можуть виконувати фріланс завдання через роботу на постійному місці. Немає прямого і швидкого контакту між користувачами.

- Зарубіжні freelance маркетплейси - не адаптовані під локальний ринок, немає регіонального поділу на рівні країни, не забезпечена багатомовність, відсутні виконавці з off-line типом робіт, в основному фокус на ІТ та творчі роботи.

Worksel.com покриває всі ці недоліки.

Фінанси

У трирічній перспективі, відповідно до бізнес-плану по ринку України, кумулятивний дохід досягне 47 млн грн, NPV - 19 млн грн. Кількість користувачів на 3-й рік:
- візитів на місяць - 6,4 млн
- активних користувачів - 2,1 млн
- активних виконавців - 0,3 млн

Детальний фінансовий розрахунок вказано в презентації, яка прикріплена до проекту.

Бізнес-модель

Цільовий сегмент C2C. Основний дохід планується від додавання додаткових сервісів, які виконуються одним виконавцем (один-два сервіси вказуються безкоштовно). Також реалізований функціонал для рекламних сервісів (підняття, підняття в топ, виділення) і комісія від замовлених послуг (на перших етапах не планується).

Так як розроблена система являє собою унікальну багато-функціональну платформу для агрегації будь-яких типів послуг, її легко перефокусовувати і створити спеціалізований агрегатор послуг. Це дозволить зменшити витрати на "розкрутку" і швидкість виведення на ринок платформи.
Приклади подібних агрегаторів:
- медицина - doc.ua
- автопослуги - carbook.ua
- освіта - buki.com.ua

Цільове призначення інвестицій

SEO оптимізація і контент статті, посилення команди проекту, рекламна кампанія, створення мобільної версії

Пропозиція інвестору

Входження в долю, обговорюється при зустрічі.

Команда або Керівництво

Ризики

Відсутність очікуваного ефекту від впровадження SEO заходів. Інших ризиків не передбачається - весь функціонал розроблений на 100%, відтестований і працює 2 роки. Необхідно тільки просування.

Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм

Ні

Перемоги в Конкурсах і інші нагороди

Ні
5,00
1
2
3
4
5
1 оцінка
Авторизація/Реєстрація
arrow_back
UA
more_horiz
close
visibility2211
star0
Додати в обране
Видалити з обраних
share
close
thumb_up0
Подобається
Не подобається
Ідея
Поточний стан
Ринок
Проблема або Можливість
Рішення (Продукт або Послуга)
Конкуренти
Переваги або дифференциатори
Фінанси
Інвестовано в минулих раундах, $
Бізнес-модель
Цільове призначення інвестицій
Пропозиція інвестору
Команда або Керівництво
Ментори-порадники
Лід-інвестор
Ризики
Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм
Перемоги в Конкурсах і інші нагороди
Винахід/Патент
Відео про продукт
Презентація