Фото - Веселинівська селищна рада
45445

Веселинівська селищна рада

ВИРОБНИЦТВО БРИКЕТІВ ІЗ БІОМАСИ

Україна, Миколаївська область
Галузь: Деревообробка, Виробництво, Сільське господарство, Енергетика
Стадія проекту: Є ідея або напрацювання

Дата останньої зміни: 05.03.2020
Показати контакти
0
equalizer з 2000
help
Розраховується за оцінками та згідно із заповненістю Анкети проекту (докладніше про рейтинги )
Моя оцінка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Середня оцінка:
 

Ідея

Організація виробництва брикетів із агробіомаси (соломи) та очерету у Веселинівській ОТГ Миколаївської області для використання їх як палива на об'єктах соціальної сфери

Поточний стан

Розроблено ТЕО ВИРОБНИЦТВА БРИКЕТІВ ІЗ БІОМАСИ
Подробиці у прикріпленому файлі (Презентація).

Ринок

Власне споживання близько 1300т/рік об'єктами соціальної сфери комунальної власності, всі основні учасники ланцюжка доданої вартості є мешканцями громади, гарантований збут паливних брикетів.

Проблема або Можливість

Веселинівська ОТГ зможе скоротити витрати на опалювання будівель комунально власності за рахунок заміни природного газу і вугілля брикетами із соломи та очерету, зокрема, на об’єктах із встановленими твердопаливними котлами.

Рішення (Продукт або Послуга)

Паливні брикети з соломи та/або очерету

Конкуренти

Поблизу із смт Веселинове є два виробника брикетів із біомаси. У філії ТОВ «Нібулон» у смт Токарівка виготовляють паливні брикети з відходів переробки сільськогосподарської продукції для власного споживання. Смт Токарівка входить в Веселинівську ОТГ (40 км до виробництва від смт Веселинове). ТОВ «Лан» виготовляє паливні брикети з відходів сільськогосподарської продукції, отриманих в результаті виробничої діяльності, з подальшою реалізацією біопалива населенню та власним споживанням. Знаходиться на території Веселинівського району за межами Веселинівської ОТГ (35 км до виробництва від смт Веселинове). Обсяги виробництва цих підприємств незначні та вони не готові постачати паливні брикети для опалення комунальних закладів Веселинівської ОТГ. Крім цього не задовольняється існуючий попит населення на тверде паливо.

Переваги або дифференциатори

 Новий вид діяльності  Сприяння розвитку ринку біопалива в Україні  Розвиток необхідної інфраструктури для ведення такої діяльності у регіоні  Використання різних типів побічної продукції, відходів рослинництва та енергетичних рослин  Диверсифікація постачальників сировини, розвиток конкуренції, падіння ціни на агросировину  Створення нових робочих місць  Відносно прозора конкуренція  Посилення позитивного іміджу підприємства завдяки розвитку екологічного виду діяльності – виробництва біопалива  Внесок у реалізацію планів розвитку громади  Підвищення соціально-економічної стабільності  Покращення культури управління відходами, покращення екологічної ситуації в регіоні  Збільшення незалежності громади від традиційних викопних палив  Опція продажів за межі регіону у разі падіння внутрішнього попиту  Забезпечення пожежної безпеки на ділянках очерету

Фінанси

Загальна потреба проекту брикетування в інвестиціях складає 6 093 758 грн. Близько 48% необхідних інвестицій припадає на закупівлю та доставку брикетуючого обладнання. Інші суттєві складові інвестиційних витрат – спорудження ангару для виробничого обладнання і зберігання готової продукції та організація електропостачання (відповідно 41% та 10%). Загальну тривалість реалізації проекту можна оцінити до 8 місяців. Основними поточними витратами є витрати на сировину (50%), витрати електроенергію (18%) та оплата праці (10%).
При прийнятих початкових даних та припущеннях чиста приведена вартість проекту складає близько 2826,5 тис. грн при внутрішній нормі дохідності 28,7%. Простий термін окупності становить 4,47 років, дисконтований – 6,28 років. Індекс прибутковості РІ = 1,53 (>1, проект прибутковий). Найбільший вплив на основні економічні показники має ціна продажу брикетів, ціна на сировину для виробництва брикетів, а також продуктивність лінії брикетування.

Бізнес-модель

Виробництво планується створити у смт Веселинове Веселинівського району Миколаївської області на базі нового комунального підприємства на земельній ділянці, що знаходиться у комунальній власності площею 0,5 га. Ділянка розміщена на краю селища близько до джерел біомаси, наявні під’їзні дороги та неподалік розташовано декілька трансформаторних підстанцій, з яких можна підключитися для забезпечення потреб у електриці. Для розміщення лінії брикетування та готової продукції планується встановити безкаркасний ангар. Для заготівлі та логістики соломи і очерету буде використовуватися власна техніка, частина якої вже є у наявності в громаді. Крім цього техніку для заготівлі соломи можна орендувати у місцевих агровиробників або закуповувати в них тюки соломи.
Потреба у паливних брикетах на об’єктах бюджетних установ та організацій Веселинівської ОТГ складає до 1200 т на рік та очікується, що ринок збуту у приватному секторі досягне споживання 2800 т брикетів щорічно. З огляду на необхідність підготовки ринку збуту брикетів, пропонується у перший рік реалізації проекту (1 черга) встановити один прес-брикетувальник з продуктивністю 500 кг/год, а у другий рік (2 черга) добавити другий прес-брикетувальник для досягнення продуктивності 1,0 т/год. Основна сировина для паливних брикетів: солома 1294 т у перший рік та 3000 т/рік у наступні роки, додаткова – очерет в обсязі 1000 т у перший рік та 1500 т/рік після введення в експлуатацію 2 черги проекту.

Цільове призначення інвестицій

Загальна потреба проекту в інвестиціях складає 6093758 грн (основні напрями фінансування, що передбачаються проектом: 48% необхідних інвестицій припадає на закупівлю та доставку брикетуючого обладнання, 41% – на спорудження ангару. Інша суттєва складова інвестиційних витрат 10% – підключення до електропостачання.
Отримані необхідні кредитні та інші кошти у розмірі 6 093 758 грн направляються на фінансування запланованих напрямків з урахуванням часу реалізації кожного етапу. Комунальному підприємству потрібно буде додатково залучити кошти на придбання техніки для заготівлі біомаси. Для оплати витрат на заготівлю соломи у перший рік будуть залучені кошти які відповідають капітальним витратам на закупівлю прес-брикетувальника для реалізації 2 черги проекту. Заготівля соломи буде проводитися влітку першого року реалізації проекту. Готові брикети будуть реалізовані під час опалювального сезону, а отримані при цьому кошти частково будуть спрямовані на виконання планів 2 черги.

Пропозиція інвестору

При прийнятих початкових даних та припущеннях чиста приведена вартість проекту складає близько 2826,52 тис. грн при внутрішній нормі дохідності 28,7%. Простий термін окупності становить 4,47 років, дисконтований – 6,28 років. Індекс прибутковості, що означає який дохід отримає інвестор на одну умовну грошову одиницю, РІ = 1,53 (>1, проект прибутковий).

Команда або Керівництво

Ризики

Для виявлення ризиків використано методику SWOT-аналізу. Зі слабких сторін в досягнені цілей виділяються:
 Припинення реалізації проекту через брак коштів  Неможливість забезпечення виробництво брикетів необхідною кількістю сировини  Зростання конкуренції з часом  Потенційне підвищення цін на агросировину з часом  Можливі складнощі взаємодії із власниками агробіомаси, проблеми з довгостроковими контрактами, якістю біомаси, стабільністю постачання (наприклад, у разі неврожаїв)  Неналежні технічні засоби для організації логістики (можливі помилки на етапі планування через брак досвіду)  Брак державної підтримки та лізингових програм для закупівлі спеціалізованого виробничого обладнання та логістичної техніки  Відносна складність заміни запасних частин та матеріалів при використанні іноземного обладнання  Збільшення експлуатаційних витрат  Недотримання виробником технічних умов на брикети  Поломка обладнання  Неплатоспроможність споживачів продукції  Зміна курсу валют, зростання відсоткових банківських ставок для залучених коштів  Нестабільна державна політика у сфері біоенергетики  Нерозвинений ринок біопалива як в Україні в цілому, так і у регіоні зокрема

Перемоги в Конкурсах і інші нагороди

Конкурс на розробку ТЕО від ПРООН "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні"
5,00
1
2
3
4
5
1 оцінка
Авторизація/Реєстрація
arrow_back
UA
more_horiz
close
visibility575
star0
Додати в обране
Видалити з обраних
share
close
thumb_up0
Подобається
Не подобається
Ідея
Поточний стан
Ринок
Проблема або Можливість
Рішення (Продукт або Послуга)
Конкуренти
Переваги або дифференциатори
Фінанси
Інвестовано в минулих раундах, $
Бізнес-модель
Цільове призначення інвестицій
Пропозиція інвестору
Команда або Керівництво
Ментори-порадники
Лід-інвестор
Ризики
Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм
Перемоги в Конкурсах і інші нагороди
Винахід/Патент
Відео про продукт