Розведенням бджіл, які будуть збирати мед;
оздоровленням та профілактикою захворювань людей за допомогою апітерапії, сна в апібудинках і споживання продуктів бджільництва;
ознайомлення гостей пасіки з галуззю бджільництва;
продажу інших продукти, вироблені бджолами, а також використання бджолиної продукції для виробництва косметичних засобів, різних настоянок, вушних фіто воронок з перспективою розширення асортименту
Текущее состояние
В наявності 110 вуликів та 50 бджоло-сімей, які виробляють 2000 кг. меду та супутньої продукції.
Вся продукція реалізується на регіональному ринку.
Рынок
Згідно з підрахунками вітчизняних науковців на теренах України мешкає більше 3,7 млн. бджолиних сімей. Вони приносять до 70 тис. тонн солодкої продукції в рік. Втім, самі українські бджолярі до офіційної статистики ставляться з недовірою - у багатьох регіонах ніхто детальним підрахунком кількості вуликів не займається. Найчастіше до державних органів доходить лише та інформація, яку бажають донести самі бджолярі, - проконтролювати, чи є в городі у селянина чи фермера вулики, практично неможливо. Тому-то в інформаційних потоках нерідко можна зустріти самі різні цифри щодо ринку меду в Україну.
Вітчизняних бджолярів, на думку фахівців, можна розділити на три нерівноцінні групи.
Перша, найчисленніша (близько 90%) - це сільські жителі і дрібні агробізнесмени, які в своєму господарстві тримають від декількох одиниць до декількох десятків бджолиних сімей. Відповідно, саме ця група бджолярів і виробляє основну масу солодкої продукції в Україні.
Друга група - це міські жителі, які на своїх дачних ділянках мають невеликі пасіки.
Третя - великі спеціалізовані комплекси або окремі пасічники, що мають 70-100 і більше сімей.
У зв'язку із такою ситуацією галузь бджільництва є прибутковою і актуальним видом господарської діяльності, однак без державної підтримки подальший розвиток має складний характер.
Проблема или Возможность
Україна - одна з провідних держав світу, яка має розвинене бджільництво, що забезпечує запилення ентомофільних сільськогосподарських культур, виробництво достатньої кількості меду, воску квіткового пилку прополісу маточного молочка, гомогенату, бджолиної отрути для потреб населення, харчової, медичної, парфумерно-косметичної й інших галузей та для експортних потреб. У світі Україну визнають як батьківщину культурного бджільництва.
Бджільництво України має запилювально-медовий напрям. За даними Міністерства статистики, в усіх категоріях господарств налічується до 3 млн. бджолиних сімей. Щорічне виробництво меду на пасіках усіх категорій господарств складає від 40 до 60 тис. тонн. Валове виробництво воску-1,2-1,4 тис. тонн. Важливим економічним показником галузі є виробництво додаткових продуктів бджільництва - прополісу, квіткового пилку, маточного молочка, трутневого гомогенату, бджолиної отрути, які є основою виготовлення низки цінних лікувальних препаратів та продуктів харчування.
Решение (Продукт или Услуга)
Оздоровча туристична еко-пасіка буде розміщене в смт Гоща, Рівненської області, Гощанського району. Загальна чисельність сімей нараховуватиме 140 бджолосімей з подальшим щорічним нарощенням. Бджолосім’ї утримуються в багатокорпусних вуликах, павільйонах та апібудинках. Для еко-пасіки відведена земельна ділянка площею 0,15га на якій є вулики з бджолами, бджолиний павільйон та апібудинки. Також на території пасіки буде відведена зона для відпочинку відвідувачів та пункт для реалізації продуктів бджільництва і сувенірів. Там же розташовуються будівлі з необхідним обладнанням та інвентарем.
На пасіку виписується паспорт пасіки. Працівники ветеринарної медицини систематично контролюють стан здоров’я бджіл і відмічають про це в паспорті. Пасіка повинна бути благополучна щодо інфекційних і інвазійних захворювань.
Технологія догляду за бджолами власна. Підприємство буде мати приватну форму власності. Перевагами даної власності є спрощена система оподаткування, незначні витрати на управління тощо. У фермерському господарстві будуть працювати 3 працівників, що дасть змогу своєчасно здійснювати обслуговування пасіки. Один з працівників виконує обов'язки директора, що дасть змогу зменшити витрати на заробітну плату. Підбір працівників проводити серед осіб, які мають досвід роботи на пасіці. Працівники повинні мати відповідні вміння і навички стосовно роботи на пасіці, особливо що стосується територіального розміщення.
Пасіка працює сезонно. Це пов’язано з особливістю життєдіяльності і продуктивності бджіл.
Конкуренты
Оздоровча туристична еко-пасіка в Рівненській області відсутня. Продукти бджолярства місцеве населення закуповує в приватних виробників, з метою лікування виїжджає до інших (в основному Західних) регіонів України, де вони створені і успішно розвиваються.
Преимущества или дифференциаторы
Фермерське господарство буде розмішене в смт Гоща і Кочівля. І, в перспективі, стане елементом туристичної складової регіону де є визначні історико-архітектурні пам'ятники.
1. Високий рівень кваліфікації й заповзятливість керівника фермерського господарства
2. Можливість торгувати продукцією цілий рік (наявність сховищ)
Финансы
В перший рік планується прибуток близько 374 200 грн. В подальшому, кожен рік сума буде збільшуватись до 1,5 - 2 млн. грн. в залежності від початкових інвестицій.
Бизнес-модель
Основні параметри оздоровчої еко-туристичної пасіки:
-площа земельної ділянки: 0,15 га;
-кількість сімей: 140 (з подальшою перспективою розширення);
-передбачуваний регіон розміщення пасіки: смт Гоща та кочівля по Рівненській обл;
Виробнича потужність пасіки (в перший сезон):
-мед: від 3000 кг
-прополіс: від 14 кг
-бджолиний пилок: від 300кг
-маточне молочко і бджолиний яд: з другого сезону
-трутневий гомогенат: від 50 000мг
-бджолиний підмор: від 40 склянок по 250мл
-мерва: від 20кг
-віск: від 40кг
-перга: від 10кг
Персонал:
3-6 людей (пов'язано з ростом проекту)
Відпускні ціни на продукцію:
- мед: від 70грн. / кг,
- прополіс: від 1000грн. / кг,
- бджолиний пилок: від 150грн. / кг,
- трутневий гомогенат: від 5грн./ мг
- бджолиний підмор: від 50грн склянка
- мерва: від 60грн/кг
- віск: від 200грн/кг
- перга: від 1000гр /кг
Закупівельна вартість бджолосімей:
1500грн. / од.;
Закупівельна вартість павільйонів:
5100$. / од.;
Закупівельна ціна тари:
50л – 229грн/од
20л – 66грн/од
1л – 4.95грн/од
0,5л – 3.90грн/од
Потреба в інвестиціях:
Для реалізації проекту буде потрібно 2 621 996грн. Передбачається, що фінансування проекту здійснюватиметься за рахунок залучення банківського кредиту або інвестицій.
Целевое назначение инвестиций
Для створення пасіки необхідно 2 621 996грн, які будуть використані для закупівлі інвентарю і розвитку еко-пасіки.
Предложение инвестору
Готовність надати до 50% частки бізнесу;
кожен рік протягом 5 років розділ прибутку у рівних відсотках;
викуп частки інвестора після 5 років спільного ведення бізнесу;
допомога у створенні аналогічного бізнесу для інвестора (за його побажанням).