Вирощування унікального гриба - трюфелю в Україні з використанням сертифікованого садивного матеріалу
Текущее состояние
Ідея. Розроблена презентація та здійснені попередні розрахунки.
Рынок
Основні споживачі - престижні ресторани Європи. В Україні так само формується культура споживання делікатесу, що передбачає підвищення попиту. Зростає попит на трюфель в Азії (Китай, Японія).
Проблема или Возможность
Трюфель - гриб цінної породи. У всьому світі трюфелі купують першокласні ресторани, які вважають ці гриби своєю родзинкою, вміють їх приготувати і подати.
У Франції на початку минулого століття за один сезон збирали до 1000 тонн грибів. У повоєнні роки збір впав до 300 тонн делікатесу. В останні роки урожай становив в середньому 50 тонн. Це результат занепаду сільського господарства, масового поширення інших грибів, глобального потепління, кислотних дощів.
75% дикорослих французьких трюфелів загинули через посуху в 2003 р.
Решение (Продукт или Услуга)
Для створення промислової плантації площею 70 га ми висадимо 35000 інокульованої («заражених» спорами трюфеля) саджанців дуба і ліщини. Саджанці закупимо в Австралії або у Франції. Кожен саджанець буде мати сертифікат.
Конкуренты
Крупні трюфельні ферми є в Австралії та Франції. Проте, вони не в змозі задовольнити зростаючий попит на цей ексклюзивний продукт, який є у світі
Преимущества или дифференциаторы
Незаперечливими перевагами перед конкурентами є низка вартість вартість землі, що дозволяє отримати більший прибуток, а також більш сприятливі природні умови, що дозволить збільшити врожайність.
Финансы
Потенційна врожайність 10-ти річних садів - 90 кг/га трюфелів. Залежно від погодних умов і догляду за деревами, в середньому, через перші п'ять років врожайність становить 4-5 кг/га. У наступні 5 років - до 40 кг/га, а наступні 15 років - стабільно 40 кг/га з потенціалом до 90 кг/га. В Австралії був поставлений рекорд - 240 кг/га. За врожаєм саджанці починають окупатися на 5-6-й рік вирощування і протягом наступних 7 років прибуток значно зростає.
У розрахунках передбачена мінімальна вартість продажу 1 кг трюфелів за ціною 500$.
EBIT за підсумками п'ятого року 11200 $
Виручка за підсумками п'ятого року 140000 $, на 12 рік - 1400000 $.
Бизнес-модель
Основні джерела доходів - продаж трюфелів. Наявність сертифікатів на саджанці і подальша сертифікація продукції європейської асоціацією трюфельщиків забезпечать можливість реалізації трюфелів на світових ринках.
Крім трюфелів будуть отримані додаткові доходи від реалізації горіха (фундук), горіхової лози, дубових віників, проведення екскурсій, організації грибного «полювання», дресування собак. Надалі буде організована переробка горіха, жолудів, виготовлення плетених меблів, компосту, притулок для собак.
Целевое назначение инвестиций
Початкові інвестиції:
1. Земля 70 гектарів 460000 $
2. Посадковий матеріал 1500000 $
4. Загальні витрати першого року 210000 $
Щорічні інвестиції на наступні 4 роки: 246250 $
Разом: 3155000 $
Предложение инвестору
Варіант 1. Кредитування на 12 років під 2,5% річних з відстрочкою виплати тіла кредиту на 5 років.
Варіант 2. 30 % від прибутку, що складатимуть від 37000$ на рік (за підсумками 5-го року) до 380000$ на рік
До ризіків відносятся у першу чергу форс-мажорні обставини, яки полягають у стихійних лихах, природніх катаклизмах, зміни законодавства. Окремим ризиком є вандализм місцевого населення. Заходи зменьшення впливу цього ризику передбачені бізнес-планом
Прохождение Инкубационных/Акселерационных программ
Участь у програмі "Україна шукає стартапи" Джона Вон Ейкена