Ексклюзивний представник з реалізації ДПК плити для виробництва меблів та дизайну інтер'єрів
Текущее состояние
Було проведено маркетингове дослідження серед українських виробників меблів, а саме презентація самого матеріалу та цінової політики. Як показало дослідження, новий матеріал зацікавив виробників своїми властивостями та цінової політикою. Вже є декілька виробників готових придбати новий матеріал.
Був проведений аналіз виробників ДПК плити та підписаний договір з фабрикою у Китаю. Фабрика має сертифікати якості SGS. Також вибрана логістична компанія та кампанія сюрвеєр у Китаї для перевірки товару на відповідність кількості та характеристик згідно інвойсу та договору.
Рынок
Для порівняння плитних матеріалів з ДПК плитою за основу візьмемо МДФ плиту, яка при обробці має схожі властивості та використовується у виробництві фасадів та корпусів. Згідно з даних Державної служби статистики за 2019-2020 роки кількість виготовлених меблів зросла з 5,3 млн. шт. до 5,6 млн. шт. У виробництві кухні МДФ плити використовуються в середньому на 30% від загальної кількості плитних матеріалів на 1 виріб, що становить 6 м2. Якщо згідно статистики у 2020 році було вироблено 1 500 000 шт. кухонь, то в середньому в місяць було вироблено 125 000 шт., що становить 750 000 м2 (125 000 *6 м2) МДФ плит. До воєнний час 1 фабрика обробляла 400м2 МДФ плити на фасад. Таких фабрик у Києві більше 30. Як свідчить опитування починають працювати та відновлювати минулі об'єми виробництва. Про відновлення попиту на ринку МДФ-плит в Україні свідчить кількості тематичних запитів у пошуковій системі Google від 50 до 75 запитів. Більша кількість запитів на МДФ плиту припадає на Київ, Київську, Житомирську, Черкаську, Чернігівські області. Також МДФ плити використовуються у оздоблені інтер'єрів. Цільова аудиторія для реалізації ДПК плити: Громадяни з доходом від 30000,00 грн.; Меблеві фабрики; Дизайнерські, архітектурні та будівельні компанії; Компанії, які займаються ремонтом.
Проблема или Возможность
Для виробництва меблів використовують безліч матеріалів: ДСП, МДФ, ЛДСП, фанера, HPL панелі, панелі FUNDERMAX, акрилові панелі та ін. В переважній більшості в основі цих матеріалів використовується дерево (або пресований папір). Кожен матеріал має свої недоліки: набирає вологу, горить, висока ціна (наприклад ціна HPL панелі від 3800 грн/м2, вартість пофарбованого 1 м2 фасаду - від 1900 грн.), обробка, фарбування та ін. Для збереження самого матеріалу та готового виробу використовуються хімічні добавки, речовини, фарби, плівка та ін. Але з часом та інтенсивністю користування теж не дає гарантії на збереження зовнішнього вигляду кухні або іншого виробу. Наприклад, плівка на фасаді відклеюється, фасад або корпус може розбухати або повести. Виробники меблів дають гарантію на свої меблі від 1-3 років.
Збереження лісових ресурсів.
Решение (Продукт или Услуга)
Для рішення цих задач пропоную використовувати ДПК плиту. ДПК плита - це новий вид матеріалу, який є екологічно чистим та універсальний у застосуванні. Складається з ПВХ, деревного борошна та добавок. Може застосовуватись у виробництві меблів, перегородок, дитячих майданчиків, оздоблені стін, фасадів. Має наступні властивості: - не набирає вологи - не горить - універсальність застосування (у інтер'єрі та екстер'єрі) - ізоляційні (звукоізоляційні та теплопровідність) За рахунок своїх властивостей меблі та вироби стають довговічними. ДПК плита може бути повністю пофарбована та мати різну структуру, а також її можна пофарбувати у потрібний колір. Ціна за 1 м2 ДПК плити починається від 1390 грн. Для альтернативи використання HPL панелей та панелей FUNDERMAX ми пропонуємо альтернативу плиту ДПК-Ко. Вона має схожий вигляд та властивості, але по ціні у двічі дешевше. Ціна починається від 1800 грн/м2.
Конкуренты
В Україні є великі компанії з продажу плитних матеріалів та фурнітури, такі як ВіЯр (viyar.ua), Меблеві технології (mt.ua), Торгпліт (torgplit.com.ua), Кронас (kronas.com.ua) та ін.
Сильні сторони конкурентів: великий асортимент матеріалів, кольорів, фурнітури та надання комплексних послуг по обробці матеріалу, індивідуальна цінова політика.
Слабкі сторони: висока ціна на схожі матеріали по властивостям, швидкість та гнучкість прийняття рішень.
Переваги моєї пропозиції: новий, якісний, стійкий до зовнішніх впливів матеріал, гнучке ціноутворення, швидке прийняття рішень, екологічність, ціна.
Альтернативні матеріали: МДФ, ДСП, ЛДСП, ХДФ, фанера, HPL панелі, дерев'яні щити та ін.
Преимущества или дифференциаторы
На вартість готового виробу впливає вартість комплектуючих, матеріалу та вартість його обробки. Будь-який плитний матеріал з деревини (ДСП, МДФ, та ін.) можна обробити різними хімічними речовинами для стійкості від зовнішніх факторів (вогонь, вода, сонце та ін.), але як показує практика це не завжди допомагає. З часом доводить його додаткового обробляти. Або використовувати дорогі фарби, що впливає на вартість. В порівнянні з HPL панелями та акрилом різниця у ціні. Відсутність обладнання для обробки плити, великого асортименту матеріалів, декорів, фурнітури. Вже є попередня домовленість з фабриками, які надають послуги по обробці плитного матеріалу. По мірі збільшення об'ємів продажів планую поступово збільшувати кольорову гаму та декори.
Финансы
Дохід від реалізації ДПК плити та ДПК-Ко Рентабельність складає 43,06%. ROI - 43,57% IRR - 25%
Бизнес-модель
Продаж плити буде відбуватися під час її доставки. Розглядаємо 2 варіанти реалізації ДПК плити: 1 - холодні продажі меблевим фабрикам, співпраця з дизайнерами та архітекторами; 2 - реклама у соціальних мережах для клієнтів, які хочуть придбати меблі
Ціна реалізації буде складати ДПК плити - 4150,00 грн. та плити ДПК-Ко - 4800 грн. Для реалізації ДПК плити планую використовувати готовий сайт, розміщення оголошень на маркетплейсах (Olx, Prom, ROZETKA та ін.), реклама в соціальних мережах (Faceboob, Instagram), маркетинг у пошукових системах.
Целевое назначение инвестиций
Закупка партії плит ДПК-Ко з декількох кольорів та ДПК плити.
Предложение инвестору
Пропоную 15% від щомісячного доходу та щоквартальним поверненням інвестицій у розмірі 20% від суми інвестицій