BeeHiveDoor – зйомний пристрій до типового бджолиного вулика, який захищає бджіл від отруєння пестицидами, літаючих хижаків та переохолодження, а також здійснює дистанційний моніторинг ключових параметрів бджолиного гнізда.
Текущее состояние
Готовий прототип
Рынок
Споживачем пристрою BeeHiveDoor є бджолярі по всьому світу. В першу чергу це хоббі бджолярі середнього віку з стаціонарними невеликими пасіками, які знайомі з сучасними технологіями. Теоретично в перспективі пристроєм повинен бути обладнані всі бджолині вулики. За даними FAO в світі у 2019 році було близько 100 млн. бджолиних вуликів, хоча насправді їх більше. Лише в Україні 400 000 бджолярів.
Проблема или Возможность
Щороку по всьому світу гине величезна кількість бджолиних сімей, що ставить під загрозу безпеку існування людства та біосфери загалом. Бджолярі щороку втрачають величезну кількість бджіл внаслідок отруєння пестицидами, які застосовуються в сільськогосподарському виробництві. Для бджолярів це є дуже болісні і фінансово значні втрати і вони, а також весь світ шукає методи збереження медоносних бджіл, які є основними запилювачами і найважливішими істотами планети Земля.
Решение (Продукт или Услуга)
Пристрій BeeHiveDoor дає можливість безстресово закрити медоносних бджіл у вулику під час обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами і запобігти їх отруєнню та занесенню отрути у вулик. Також пристрій дає змогу захистити бджолиний вулик від літаючих комах - хижаків та переохолодження, а також здійснювати дистанційний менеджмент вулика та проводити віддалений моніторинг його параметрів.
Конкуренты
Сьогодні для захиститу бджіл від отруєння пестицидами бджолярі мусять вивезти бджолині вулики на відстань не менше 5 км від оброблюваних угідь. Просте закриття вулика спричиняє стрес для бджіл та як наслідок їх загибель через перегрів. Шляхів захисту вулика від комах-хижаків на даний момент немає. Захист від переохолодження здійснюється шляхом утеплення та використання нагрівальних електротехнічних пристроїв. Системи дистанційного моніторингу бджолиних вуликів пропонуються багатьма виробниками у багатьох країнах світу, але вони здійснюють лише моніторинг параметрів.
Преимущества или дифференциаторы
Єдиний пристрій, який здатен захистити бджолину колонію від отруєння пестицидами. Єдиний пристрій, який здійснює не лише моніторинг параметрів бджолиного вулика, але й дистанційний його менеджмент. Патент України №123478. Міжнародна патентна заявка PCT/UA2020/000067.
Финансы
У найпростішому варіанті пристрій BeeHiveDoor вартуватиме близько 270 грн. Вартість дистанційно керованих моделей залежатиме від комплектації, проте не перевищить ватрість пропонованих сьогодні на ринку систем моніторингу бджолиних вуликів, які здійснююють лише моніторинг. У найближчі 5 років плануємо охопити близько 5% всіх вуликів світу.
Бизнес-модель
Плануємо налагодити виробництво пристроїв BeeHiveDoor та їх реалізацію через партнерські організації у різних країнах світу, які сьогодні розробляють та пропонують системи дистанційного моніторингу бджолиних вуликів.