Наше рішення допомагає великим та середнім агро-господарствам боротися з крадіжками врожаю по дорозі з поля на елеватор. Якщо коротенько про сам продукт - це hardwate-software-рішення із консолідованим інтерфейсом для отримання та аналізу даних про врожійність безпосередньо на полі. Інсталяція сенсорів та інтеграція з ERP-система є досить легкими, адже ми використовуємо навісне обладнання та обмін даними по АРІ. Впровадження продукту допоможе виявленню на повідомлення про крадіжки на ранніх стадіях.
Поточний стан
Наразі пройдено акселератор SectorX
Зроблено Customer Development по Україні та Казахстану, є домовленності про пілотування з 2 агрохолдінгами: Harveast та LNZ Grpup. Тривають перемовини з агрохолдінгами Астарта-Київ, МХП, Агро-регіон.
Ринок
Наш клієнт: чоловік, вік 35-60, ЛПР в середньому або великому агропідприємстві або холдингу (власник, директор, керівник профільного відділу).
Сформованого ринку не існує. Але оскільки проблема нагальна, в якості клієнтів можна розглядати майже усі великі та середні підприємства та агро-холдінги, що вирожують зернові та олійні культури (пайп-лайн приблизно 200 компаній).
Приблизний об’єм ринку України 42 млн USD + 7-9 млн USD щорічно
Такі ж проблеми існують в аграріїв Казахстану, Їх ринок приблизно в 1.5-1.7 рази більший за український (детальні дослідження поки не проводились)*
*рохрахунки вказані без урохування майбутньої ERP-системи по логістиці
Проблема або Можливість
Виміряти врожайність в полі майже неможливо.
Фактичну врожайність менеджер/диспетчер отримує тільки після зважування на елеваторі або ХПП
Між полем та елеватором здійснюєтьс найбільша кількість крадіжок, адже дуже важко виявити нестачу зерна.
В Укаїні відсоток крадіжок зерна сягає 5-15% на суму ≈ 1-3 млрд USD
Рішення (Продукт або Послуга)
Продукт має декілька складових:
1) Набір датчиків, які знімають різні данні роботи шнеку (точка в просторі, кількість обертів шнеку, характер звуку etc), переміщення техніки (GPS), система "свій-чужий" для с/г техніки (iBeacon). Усі данні відправляються на сервер по GPRS/2G/3G
2) Ваги елеватора обладнанні датчиками, які передають дані на сервер (або це відбувається в ручному режимів)
3) Серверна частина накопичує дані, порівнює кількість зерна в полі та на елеваторі та якщо знаходить аномалії в даних - сігналізує менеджеру й він приймає рішення - визивати службу охорони чи ні.
4) в майбутному ми плануємо серверну частину розгорнути до повноцінної логістичної систему, для створення-контролю маршрутів та оцифровки документообігу в логістиці.
Конкуренти
На ринкує України є конкуренти, але ніхто з них не пропонує замкненого на весь бізнес-процес продукту, тільки фрагментарні рішення. До того ж декякі рішення конкурентнів потребують великих грошей на переобладнання та інтеграцію в бізнес-процеси клієнта.
Переваги або дифференциатори
Позитивна відмінність нашого продукту в тому, що це навісне обладнання, адже зараз йде тенденція від волдіння комбайнами до оренди комбайнів. В переобладнання орендованої техніки ніхто не хоче вкладатися. Окрім цього - ми пропонуємо зручний зрозумілий інтерфейс та сталу роботу всієї системи.
Фінанси
Попередньо ми плануємо продавати обладнання 550 за 1 набір, + 0.1USD з тони врожаю.
В Україні - 78 тис комбайнів. близько 8 тис. перевантажувачів.
За приблизними оцінками ємність ринку 42 млн USD та близько 7-9 млн USD щорічно
Бізнес-модель
Продаж обладнання + невеличка плата з кожної тони врожаю. Кастомізація за окремі гроші.
Цільове призначення інвестицій
доробка прототипу, R&D для наступної ітерації, маркетингова активність (здебільшого відео-ролики, статті, участь в конференціях, виставках)
Ризики ми вбачаємо в саботуванні нашого рішення серодньою та нижньої ланками працівників. Бізнес-модель дещо залежить від щорічної врожайності.
Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм
Наша команда HarvesTrack проходила акселерацію протягом 3-х місяців (листопад-2018—лютий-2019) в українському Sector-X, що знаходиться в Києві, в UNIT-city
Перемоги в Конкурсах і інші нагороди
Оскільки ідея для старт-апу виникла тільки в листопаді під час пре-акселерації, тож ми не встигли поприймати участі в кнкурсах. Але ми впевнені, що все ще попереду :)