Фото - REC
21699

REC

Сортування сміття

Україна, Харківська область
Галузь: Інше
Стадія проекту: Є ідея або напрацювання

Дата останньої зміни: 15.09.2017
Показати контакти
0
equalizer з 2000
help
Розраховується за оцінками та згідно із заповненістю Анкети проекту (докладніше про рейтинги )
Моя оцінка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Середня оцінка:
 

Ідея

Забезпечення вулиць України сортувальними сміттєвими баками.

Поточний стан

Поточний стан-це ідея створення,яка може бути реалізована за допомогою фінансування.

Ринок

Після переробки сміття,ми отримуємо якісну сировину для продажу в Україні та на ринку Європи.

Проблема або Можливість

В даний час, в Україні майже повністю відсутнє сортування сміття,тим часом у Європі та інших розвинених країнах ми можемо бачити потенціал у цій галузі. В Україні,на жаль,дуже велика кількість сміттєвих звалищ,які з кожним роком все більше й більше перенасичуються цим сміттям,а ми можемо із цього сміття отримувати цінну сировину,придатну для використання в різних сферах промисловості. На цьому можна побудувати бізнес, який на даний момент не має конкуренції. Оскільки ідею переробки сміття не вважають серйозною. І абсолютно марно, адже щодня викидаються тонни сміття.

Рішення (Продукт або Послуга)

Сортування та переробка сміття покращать екологічний стан країни та привчать людей більш серйозно ставитися до цієї великої проблеми нашої країни.Бізнес з переробки пластикових відходів вигідний і перспективний, оскільки продукція переробки (поліетилен в гранулах, поліпропілен, тощо) користується величезним попитом у виробників будівельних матеріалів, техніки та іншої продукції, в складі якої є дані елементи. Особливо вигідно займатися переробкою пластикових пляшок, адже їх набагато простіше перебирати та сортування.

Конкуренти

Конкурентів майже не має.В Україні налічується 6,5 тисячі законних і близько 35 тисяч незаконних звалищ загальною площею 7% території, а це можна прирівняти до площі всієї Данії (більше 43 тисяч кв. Км). І з кожним роком ситуація тільки погіршується. За підрахунками екологів, Україна накопичила 54 млн кубометрів відходів; щорічно сміттєві полігони поповнюються приблизно на 15-17 мільйонів тонн. На переробку йде лише десята частина зібраного сміття.

На сьогодні в країні є 4 сміттєспалювальні заводи: в Києві, Дніпропетровську, Харкові та окупованому Севастополі. Але працює тільки київський завод "Енергія".

Переваги або дифференциатори

Переваги є і полягають у тому,що у Харкові такого заводу взагалі не має,невелика кількість працівників на початку створення,не потребується багато попереднього матеріалу для переробки сміття,що зменшує інвестиційні збори.

Фінанси

В першу чергу знадобиться дробарка і агломерат – ці елементи обійдуться у 100 тисяч гривень. Персонал повинен складатися з трьох осіб: майстри і двох звичайних робітників(на початку бізнесу). Плюс до цього потрібно додати витрати на отримання ліцензій, на пожежну служби, податки, тощо. Також витрати включають: Оплату комунальних платежів; Нарахування заробітних плат робітникам і майстру; Податки; Обслуговування; Матеріали та інші витрати. Все це обійдеться приблизно в 60000 тисяч гривень на місяць. Разом на відкриття бізнесу буде потрібно близько 200000 тисяч гривень. На місяць за умови продажу гранульованого пластику бізнес з переробки відходів буде приносити 200000 гривень, але це не чистий прибуток. Первинні вкладення окупляться протягом півтора місяця, але лише за умови, що завод зможе успішно переробити і реалізувати всю сировину, тому треба подбати про попередній пошук покупців. Скупити пластик можна в пунктах прийому відходів, або організувавши свій власний. В цілому, чистий прибуток в місяць становитиме 80000 до 150000 гривень.

Бізнес-модель

Бізнес з переробки відходів актуальний з тієї причини, що з кожним роком в будь-якому місті проблема утилізації полімерної продукції стає все гострішою. Половина всього обсягу відходів – це саме пластик, який не переробляється стандартним способом. Однак основна складність в бізнесі полягатиме не в переробці, а в зборі та сортуванні відходів. В ідеалі, потрібно привчити людей самостійно сортувати по контейнерах сміття, яке вони викидають, але це дуже складно.Домогтися цього, просто встановивши у дворах відповідні контейнери, не виходить. У Німеччині, наприклад, є навіть спеціальна система штрафів і заохочень. Якщо людина добре сортує своє сміття, то його квартплата набагато менше. У Японії перероблені відходи служать матеріалом для будівництва нових земель. Мало хто знає, але 5% Токіо розташовується на місці, де зовсім недавно було море.В Україні немає штрафів і заохочень для людей, що змусило б їх сортувати сміття. Заводів з переробки також не вистачає.
Перший крок на шляху реалізації бізнес-плану з переробки відходів – отримання екологічного висновку та ліцензії. На початку створення бізнесу приміщення повинно бути мінімум 200 квадратних метрів, і бажано, щоб розташовувалося воно в промисловій частині району або навіть за межами (але не дуже далеко). У другу чергу треба подбати про пошук обладнання – воно виготовляється і в Україні і за кордоном.
Технологія переробки виглядає так: Дроблення матеріалу. Тут матеріал подрібнюється на крихти. Агломерація – спікання крихт у дрібні грудочки. Продукт після агломерації вже можна продавати, проте часто його ще і гранулюють. Грануляція, що дозволяє отримати чисту та якісну сировину, яку можна продати більше дорого.

Цільове призначення інвестицій

Все описав у пункті фінансування. Інвестиції потрібні для закупки матеріалу та створення переробних комплексів.

Пропозиція інвестору

Озвучу в процесі переговорів.

Команда або Керівництво

Ризики

Кожен бізнес-проект має свої ризики — це також не виняток. Основними ризиками можуть бути:

— Малий оборот сировини на початку експлуатації окремих ліній заводу з переробки сміття, за рахунок цього, простої;

— Відсутність належного досвіду у веденні бізнесу;

— Мала кількість клієнтів на початку діяльності підприємства.

Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм

Не проходив.

Перемоги в Конкурсах і інші нагороди

Не має.
5,00
1
2
3
4
5
1 оцінка
Авторизація/Реєстрація
arrow_back
UA
more_horiz
close
visibility2414
star0
Додати в обране
Видалити з обраних
share
close
thumb_up0
Подобається
Не подобається
Ідея
Поточний стан
Ринок
Проблема або Можливість
Рішення (Продукт або Послуга)
Конкуренти
Переваги або дифференциатори
Фінанси
Інвестовано в минулих раундах, $
Бізнес-модель
Цільове призначення інвестицій
Пропозиція інвестору
Команда або Керівництво
Ментори-порадники
Лід-інвестор
Ризики
Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм
Перемоги в Конкурсах і інші нагороди
Винахід/Патент
Відео про продукт