Фото - Сільськогосподарський кооператив «Срібна Земля»
56655

Сільськогосподарський кооператив «Срібна Земля»

Розбудова насіневого заводу

Україна, Закарпатська область
Галузь: Харчова промисловість, Сільське господарство, Торгівля
Стадія проекту: Діючий бізнес

Дата останньої зміни: 10.04.2022
Min сума позики
$  50.000
Дохідність, що передбачається
15% на рік
Показати контакти
0
Всього необхідно
$ 240.000
Рейтинг
equalizer з 1000
help
Розраховується за оцінками та згідно із заповненістю Анкети проекту (докладніше про рейтинги )
Моя оцінка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Середня оцінка:
 

Ідея

У даній пропозиції інвестору пропонується інвестування в модернізацію та збільшення виробничих потужностей зернопереробного комплексу ємністю 4000 тон одночасного зберігання. Цей об’єкт унікальний тим, що має цільове призначення – переробка зерна та виготовлення насіння і є відомим виробником насіння в регіоні.
Загальна площа комплексу складає 3300 кв.м. (з яких 2060 м. кв. складські приміщення). Земельна ділянка комплексу площею 1,8292 Га знаходиться у власності підприємства. Територія заасфальтована, є трансформаторна підстанція ТП потужністю 150 кВт. Інвест потреба - 590 тис. $

Поточний стан

Загальна площа комплексу складає 3300 кв.м. (з яких 2060 м. кв. складські приміщення). Земельна ділянка комплексу площею 1,8292 Га знаходиться у власності підприємства. Територія комплексу заасфальтована, є трансформаторна підстанція ТП потужністю 150 кВт.
Балансова вартість зернопереробного комплексу - 350 тис. доларів.

Ринок

наявний

Проблема або Можливість

Багато років поспіль в минулому комплекс постачав насіння сільськогосподарським виробникам усієї Закарпатської області і тому є відомим постачальником для багатьох потенційних споживачів. Модернізація комплексу покращить якість насіння, що позитивно вплине на можливості подальшого продажу насіневої продукції.
По державній програмі компенсації вартості реконструкції зернопереробних комплексів та у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції" підприємству буде компенсовано 30% від суми коштів, що будуть направлені на модернізацію комплексу, тобто 72 тис. дол.(240 тис. дол. х 30%).
Послуги комплексу. На цьому комплексі можна надавати такі послуги фермерам та приватним сільськогосподарським виробникам:
1. Очистка
2. Сушка
3. Зберігання
4. Виготовлення насіння
5. Переробка зерна на крупи
6. Виробництво комбікорму
7. Виробництво олії
Послуги 1-3 можливо надавати після модернізації комплексу, про яку йшла мова вище. Послуги 4-7 можливо надавати після придбання відповідного обладнання, якщо підприємство частину переробленої сировини буде зберігати на складі, щоб забезпечити власну переробку сировиною.

Конкуренти

По суті, насіневий завод є єдиним у регіоні який забезпечував потреби Закарпаття у насінні. До існуючих альтернатив можна віднести насіневі заводи з інших регіонів України, хоча після початку війни з росією, такі альтернативи значно скоротились. Як альтернативу можна розглядати насіневі заводи Словаччини чи Угорщини. Але при цьому слід взяти до уваги бюрократичні та митні бар'єри при завезенні насіння.

Переваги або дифференциатори

Основною перевагою цієї інвестиційної пропозиції є те, що основну частину доходів заплановано отримувати за надання послуг, які не залежать від погодних умов (засуха або дощова погода) та які можуть негативно вплинути на результат діяльності. Навіть якщо погодні умови будуть несприятливі і врожайність буде нижча за середню, фермери потребуватимуть послуг по очистці, сушці та зберіганні сільськогосподарських культур, що забезпечить повне завантаження потужностей комплексу. Це можливо, так як навіть у роки з хорошими врожаями потужності зернопереробного комплексу (і інших аналогічних комплексів в регіоні) значно менші, ніж потребують сільськогосподарські виробники. Тому багато сільськогосподарських виробників продають свою продукцію в полі по мінімальній ціні. Відповідно, в погані роки дефіцит переробки в регіоні буде менший, але він буде значно більшим, ніж потужності комплексу.

Фінанси

доходи від надання послуг зі зберігання, сушіння тощо

Термін кредитування

24 місяці

Процентна ставка, %

15

Тип застави

Нерухомість

Застава та активи

у якості застави будівля та обладнання.

Бізнес-модель

бізнес модель робоча, канали продаж налагоджені, основні метрики встановлені

Рішення (Продукт або Послуга)

Для підвищення ефективності комплексу та рентабельності переробки сировини потрібно провести модернізацію на загальну суму 240 тис. доларів, в т.ч.:
150 тис. дол. - оптимізація виробничих ліній комплексу;
90 тис. дол. - встановлення сушильного комплексу для сільськогосподарських культур потужністю 25 тон в годину. У вартість сушильного комплексу входить котел для спалювання деревної тирси, щепи, гуми та сміття (параметри комплексу відповідають директиві ЕС стосовно вимог по нормам викидів у навколишнє середовище), що дає можливість значно зменшити собівартість послуг по сушінню за рахунок зменшення вартості сировини.

Команда або Керівництво

Ризики

неврожай у тих кому ми надаємо послуги, але за рахунок широкої географії клієнтів, ризик мінімальний

Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм

пройшли

Перемоги в Конкурсах і інші нагороди

перемагали,
5,00
1
2
3
4
5
1 оцінка
Авторизація/Реєстрація
arrow_back
UA
more_horiz
close
visibility231
star0
Додати в обране
Видалити з обраних
share
close
thumb_up0
Подобається
Не подобається
Ідея
Поточний стан
Ринок
Проблема або Можливість
Конкуренти
Переваги або дифференциатори
Фінанси
Профінансовано раніше, $
Термін кредитування
Процентна ставка, %
Тип застави
Застава та активи
Бізнес-модель
Рішення (Продукт або Послуга)
Команда або Керівництво
Лід-кредітор
Ризики
Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм
Перемоги в Конкурсах і інші нагороди
Винахід/Патент
Відео про продукт