Фото -
46270

"Виготовлення паперу з опалого листя".

Україна, Житомирська область
Галузь: Деревообробка, Виробництво, Хімія, Паперова, Інше
Стадія проекту: Готовий прототип або продукт

Дата останньої зміни: 15.04.2020
Min інвестиція
$  1.000.000
Показати контакти
Всього необхідно
$ 3.900.000
Рейтинг
equalizer з 1000
help
Розраховується за оцінками та згідно із заповненістю Анкети проекту (докладніше про рейтинги )
Моя оцінка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Середня оцінка:

Ідея

Ідея проєкту побудована на запатентованій технології екстрагування целюлози з опалого листя з наступним виготовленням паперу. Листяний папір повністю відповідає відповідним ДСТУ, з нього можна робити пакувальні матеріали, одноразовий посуд, картон і т.д.
Проте головним у проєкті є здійснення власного внеску у глобальну боротьбу за захист оточуючого середовища - 1 тонна нашого паперу: зберігає від вирубування 17 дерев; зменшує викиди СО2 на 70 кг; не містить ані краплі традиційних сірковмісних реагентів, а діючі реагенти нейтралізують один одного у процесі виготовлення целюлози.

Поточний стан

З технологічної сторони:
- розроблено технологію від отримання сировини до випуску кінцевого продукту;
- отримано першу целюлозу з листя та виготовлено з неї перші 50 кг паперу;
- виготовлено взірці продукції литої тари - бокси та прокладки для яєць, тримачі кавових стаканчиків (по типу Макдональдс) тощо;
- підібрано парк основного та допоміжного виробничого обладнання, на стадії завершення розробка очисного обладнання.
З організаційно-правової сторони:
- отримано патент в Україні, йде підготовка отримання європейського патенту;
- створено ТОВ;
- розрблено бізнес-план

Ринок

Технологія придатна для реалізації на декількох ринках. Перший це ринок целюлози. Розміри можна оцінити виходячи з обсягів імпортованої целюлози, оскільки власного виробництва в Україні немає. 55 000 тонн щороку імпортується із середньою вартістю 640 дол.США за тонну, а це понад 35 млн. дол.США. На першому етапі маємо намір взяти 13-15% цього ринку. У географічному вимірі, проєкт може бути тиражовано до будь якої країни де у містах є достатній дебет опалого листя. Особливо це цікаво таким країнам які не мають власного виробництва целюлози.
Ринок технологій з утилізації біовідходів важко оцінити, оскільки він сягає декількох мільярдів. Наша технологія - це вирішення головної болі мерів міст, для яких вкласти декілька мільйонів у спосіб "раз вклав і забув" - не проблема.

Проблема або Можливість

Проєкт вирішує цілий ряд проблем від виробничих до екологічних, але, у контексті України, головною є відсутність власної сировини у целюлозно-паперовій галузі України. Фактично, від назви галузі можна залишити у назві лише слово "паперова". Це пов'язано з тим, що Україна за роки незалежності не спромоглась відродити виробництво целюлози яке ще існувало до початку '90-х. Сьогодні щороку завозиться у середньому 55 тисяч тонн імпортної целюлози. Наша технологія дозволяє організувати власне виробництво целюлози та ще й на 25-30% дешевшої.
Проєкт вирішує проблему вирубування лісів. відомо, що для 1 тонни паперу необхідно зрубати 17 дерев, а ми той же папір робимо з 2,3 тонни листя.
Інша проблема - це спалювання сухого листя, тонна якого викидує до 30 кг СО2 та інші летючі хімречовини, що призводить до захворювань (алергія, онкологія тощо), погіршення роботи промислового та побутового обладнання тощо. Існуюче на сьогодні найкраще рішення це компостування. Але з початкової хімії відомо що це теж процес окислення тільки розтягнутий у часі, а значить має місце повітряне забруднення.

Рішення (Продукт або Послуга)

Рішення усіх трьох вище перерахованих проблем - це переробка опалого листя на целюлозу з наступним виготовленням паперу і паперових виробів. На сьогодні ринки усіх держав переходять на екологічно чисто продукцію що відповідає нормам швидкого розкладання, безпечної для здоров'я експлуатації паперових виробів (сумок, коробок, горщиків для квітів, лотків для фруктів і овочів тощо).
Виготовлення паперу це рішення для усіх цільових груп, які стикаються з вище перерахованими проблемами: - новий спосіб утилізації опалого листя - це порятунок для комунальних служб, мерів міст, МНС; - целюлозно-паперова галузь - отримає імпортозамінну дешевшу сировину; - інвестори, прихильники екологічно чистого виробництва - отримають можливість інвестувати у виробництво яке не вирубує дерева, а зберігає 148 000 дерев у рік.

Конкуренти

Конкуренти на українському ринку целюлози це імпортери. Їх середня ціна це 640 дол.США. Ми легко можемо поставити 599 дол.США. Відповідно ми маємо конкурентну ціну і у другій товарній позиції - папір у рулонах. Це узагальнена назва для швидкого представлення проєкту. Насправді вона вміщує різні типи паперу за товщиною, текстурою, рівнем відбілення тощо. Ми навмисно робитимемо так щоб було збережено текстуру і подаватимемо на ринок як екологічно чистий продукт, який сам себе демонструє. Повертаючись до конкуренції. В Україні є близько 40 виробників паперу та близько двох сотень виробників паперових виробів. Жоден з виробників не виробляє екологічно чисту продукцію так як її робимо ми. Отже, з точки зору конкуренти як виробники присутні, проте, жоден немає такого товару як наш. Правду кажучи, існують альтернативні екологічно чисті виробництва паперу з соломи, з коноплі, але через брак сировини і дороговизну виробництва, ці виробники не вийшли на промисловий рівен, а собівартість навіть дещо вища.

Переваги або дифференциатори

Головною перевагою є запатентована технологія виготовлення паперу з опалого листя. Довести автентичність, або те, що технологію якимось дивом вдалось скопіювати, можна за залишками хімічних реагентів та за мікроструктурою паперу. Ми не застосовуємо сульфато/сульфітовмісні хімічні реагенти, а ті які використовуємо, взаємно нейтралізують один одного у ході виробництва.

Фінанси

Для реалізації проєкту необхідно 3,9 млн. дол.США. Ця сума включає придбання земельної ділянки, будівництво виробничих та лабораторного корпусів, придбання очисного обладнання, обігові кошти для запуску виробництва. Строк окупності у межах 3 років і залежить від обраної інвестиційної моделі.

Бізнес-модель

Бізнес-модель побудована на виробничих етапах, кожен з яких має власний продукт зі своїми споживчими характеристиками. Перший етап це виробництво целюлози, яка частково споживатиметься для власних потреб, а частково продаватиметься. Продукт дефіцитний і не потребує якихось особливих тактик у просуванні на ринок. Маркетинг не складний. Продукт має великий експортний потенціал. Наступним продуктом у ланцюгу доданої вартості є папір у рулонах. Крафт-папір придатний для продажу виробникам паперових виробів (картон, гофро картон, вироби з них тощо). Частково направлятиметься для власного виготовлення паперових виробів. Позиціонуємо його як нішевий продукт - екологічно чистий, швидко розкладний. Третя група - це паперові вироби для В2В та В2С. Бокси, лотки, одноразовий посуд, коробки, папір обгортковий тощо.
Перші дві товарні групи не потребують особливих маркетингових зусиль. для третьої групи буде розроблено спеціальні маркетингові заходи, які підкреслюватимуть екологічне походження, збереження лісів, природи від забруднення сульфітами/сульфатами тощо. Цільова група, орієнтована на такі характеристики товару, готова платити більшу ціну за схожий але екологічно шкідливий товар, наприклад, за такий самий пластиковий одноразовий посуд.

Цільове призначення інвестицій

Створення виробництва паперу з опалого листя, у тому числі: придбання обладнання, придбання земельної ділянки, будівництво виробничих приміщень, обігові кошти для запуску виробництва.

Пропозиція інвестору

Обговорюється в індивідуальному порядку

Команда або Керівництво

Ризики

Традиційні для целюлозно-паперової галузі: коливання цін на целюлозу. З 2017 року після глобальної реструктуризації виробничих потужностей та інших активів галузі, ціни на паперову продукції невпинно зростають. Споживання паперу в Україні буде тільки зростати, оскільки рівень споживання на одну людину в Україні є найнижчим - 25-32 кг (за різними оцінками), середньому по Європі - 130-180 кг на чол.
Решта ризиків це ідіосинкратичні, природного походження прогнозовані, такі що можна їх упереджувати.

Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм

- Міжнародний конкурс стартапів University World Startup Cup 2019 (Королівство Данія) - 3 місце.

Перемоги в Конкурсах і інші нагороди

- Міжнародна олімпіада наукових розробок I_FEST 2018 (Туніс) – 1 місце.
- Міжнародна олімпіада з екології 2018 The Golden Climate Olympiad (Кенія) -1 місце та гран-прі.
- Міжнародний конкурс ICYS 2018 Belgrad (Сербія) – 2 місце.
- Міжнародна олімпіада Genius Olympiad 2018 (Сполучені Штати Америки) – 1 місце.
- Міжнародна олімпіада Milset Expo Science Asia 2018 (Південна Корея) – 1 місце.

Винахід/Патент

Назва корисної моделі «СПОСІБ ОТРИМАННЯ НАПІВЦЕЛЮЛОЗИ ІЗ ОПАЛОГО ЛИСТЯ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРУ [UA]», номер 135476

Відео про продукт

5,00
1
2
3
4
5
1 оцінка
Авторизація/Реєстрація
arrow_back
UA
more_horiz
close
visibility289
star1
Додати в обране
Видалити з обраних
share
close
thumb_up0
Подобається
Не подобається
Ідея
Поточний стан
Ринок
Проблема або Можливість
Рішення (Продукт або Послуга)
Конкуренти
Переваги або дифференциатори
Фінанси
Інвестовано в минулих раундах, $
Бізнес-модель
Цільове призначення інвестицій
Пропозиція інвестору
Команда або Керівництво
Ментори-порадники
Лід-інвестор
Ризики
Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм
Перемоги в Конкурсах і інші нагороди
Винахід/Патент
Відео про продукт