Фото - Вирощування та реалізація їстівних равликів
43100

Вирощування та реалізація їстівних равликів

Україна, Чернівецька область
Галузь: Харчова промисловість, Сільське господарство, Фармакологія, Інше
Стадія проекту: Є ідея або напрацювання

Дата останньої зміни: 23.12.2019
Min інвестиція
$  10.000
Показати контакти
Всього необхідно
$ 50.000
Рейтинг
equalizer з 1000
help
Розраховується за оцінками та згідно із заповненістю Анкети проекту (докладніше про рейтинги )
Моя оцінка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Середня оцінка:
Також цей проект:
- шукає займ

Ідея

Налагодити виробництво равликів на площі 0,5га та зкооперуватися з подібними виробниками для спільного експорту продукції до країн Європи.
Перспективним напрямку розвитку є збільшення площі виробництва равликів, організація їх переробки для споживання в їжу, розробка дієвого спосібу добування равликового слизу - сировини для фармакологічної промисловості,

Поточний стан

розробка документації
пошук партнерів

Ринок

Даний проект спрямований в першу чергу на європейський ринок. Світовий ринок їстівних равликів у 2018 році склав близько 500 тис. тон на загальну суму 10 млрд.євро. Майже половину всієї кількості споживає Європа. Найбільшим серед європейських країн споживачем равликів є Франція, при цьому вона вимушеня імпортувати 80% необхідної кількості. На другому місці знаходиться Італія, яка імпортує 60% спожитої кількості равликів. Іспанія, Португалія та Греція також входять в пятірку найбільших імпортерів істівних равликів у Європі. Ці країни купують як живих охолоджених равликів, так і перероблених до кінцевого продукту. Окрім того в Європі є країни (Польща, Литва та ін.), в яких споживання равликів дуже незначне, але присутній досить великий обєм імпорту. Це повязано з тим, що в них налагоджений механізм переробки і подальшого експорту равликів до країн споживання.

Окрім цього з"являються нові ринки збуту в країнах де раніше ігнорували цих молюсків (японія, китай середня азія).

Проблема або Можливість

На сучасному етапі розвитку міжнародного суспільства чітко сформувалась тенденція до збільшення попиту на екологічно чисті продукти харчування. Їстівні равлики підходять для задоволення такого попиту якнайкраще, адже це низькокалорійний і в той же час легкодоступний для травлення білковий продукт. Дослідження Італійського Інституту Равликівництва показують, що в країнах, де равлики - традиційна страва, рівень їх споживання стабільно зростає щороку на 8-10%. Одночасно з цим практично в усіх присередземноморських країнах вступила в силу заборона збирання дикого равлика. Тому для європейських країн в яких споживають равлика гостро стало питаня імпорту. За даними того ж Інституту європейський попит на ринку їстівних равликів задоволений лише на 60%

Рішення (Продукт або Послуга)

За останні три роки в Україні вирощування їстівних равликів набуло великої популярності серед фермерів. На сьогоднішній день існують всі передумови для того, щоб вирощування равликів стало не лише прибутковим бізнесом, а і новою галуззю у сільському господарстві. Для цього маємо сприятливий клімат, достатньо вільних територій, можливість навчатись новій справі у тих хто має достатньо знань та досвіду.
Особисто про себе можу сказати, що окрім бажання працювати у цій галузі, маю в користуванні земельну ділянку (4га), сільгосп техніку (трактор з необхідним навісним обладнанням), однодумців які можуть долучитися до справи.
Як і будь-який інший, равликовий бізнес потребує в перший рік великих капіталовкладень, але при дотриманні технології вже в кінці першого ж року можна отримати повноцінний урожай (такої віддачі немає ні садівництві, ні в тваринництві, ні в багатьох інших галузях сільського господарства). Окрім того вже з другого року різко зменшуються поточні витрати, тому що більшість витратних матеріалів мають строк служби до пяти років.
Зважаючи на це, можна стверджувати, що окупність інвестицій складає два - три роки.

Конкуренти

Равликовий бізнес в Україні тільки починає розвиватися, а світовий попит на равликів буде більший за пропозицію ще не менше 10-ти років. Тому українські фермери не можуть створювати один одному конкуренцію. Спостерігається натомість процес обєднання фермерів під егідою Української Асоціації виробників равликів, яка надає консультаційну допомогу всім, хто береться за цю нелегку справу. До того ж кластерні обєднання полегшують процес експорту продукції.

Переваги або дифференциатори

Визначив для себе додатковий і дуже перспективний напрям діяльності у равликівництві - це збір слизу - цінної сировини для вробництва лікувальної косметики.
Також вагомою перевагою для стабільності, прогнозованості і досягнення успіху вважаю наявність власної земельної ділянки - основного засобу виробництва у сільському господарстві.

Фінанси

Коротко про витрати першого року:
- підготовка поля
- сівба зеленої маси
- організація поливу
- огорожа загонів
- деревяні щити
- транспортні витрати
- мальок равлика
- корм для равлика
- оплата праці
- тара і упаковка
- інше технологічне обладнання
Загалом витрати першого року: 50 тис.євро
Запланована виручка від урожаю першого року:
12,5тон равлика по 4євро/кг = 50 тис.євро

Фінансовий результат першого року:
30тис.євро йде на витрати наступного року
20тис.євро повертається інвестору

Фінансові результати наступних чотирьох років мають такі ж показники

За пять років інвестор отримає вдвічі більше від інвестованої суми, що відповідає рівню 20% річних

Бізнес-модель

Загалом по процедурі все досить просто: після всіх домовленостей, укладання договору і фінансування, відбувається закупка необхідних матеріалів. Потім наполеглива праця. Підготовка документів до експорту. Відгрузка продукції і розрахунок з інвестором після надходжень від продажу врожаю.
Важливо зрозуміти, що равликовий сезон починається з другої половини січня, має чітко виражені часові межі для кожного технологічного етапу і триває до кінця листопада (з точністю до кілька днів відповідно до погоди). Мається на увазі, що буде неможливо починати проект на весні, кращим варіантом було би узгодити організаційні питання до кінця грудня. А далі проект буде мати такий вигляд:
- счень-лютий - пошук постачальників та закупка необхідних матеріалів
- березень - підготовка поля, сівба зеленої маси
- квітень - організація системи поливу, огорожа загонів
- травень - виставлення щитів та виселення малька в поле
- червень-серпель - відгодівля равликів
- вересень-жовтень - збір врожаю, підготовка равлика до зберігання
- листопад - логістика і відгрузка покупцю

Цільове призначення інвестицій

Інвестиційні кошти будуть витрачені згідно бізнес-плану на купівлю малька равлика, спеціальні корми, додаткові засоби виробництва, оплату праці найманих працівників, паливно-мастильні матеріали та інші розхідні статті, які необхідні для досягнення поставленої мети.

Пропозиція інвестору

Проект розраховується на пять років.
За пять років інвестор отримає вдвічі більше від інвестованої суми, що відповідає рівню 20% річних.
Загальний розмір інвестування складає 50 тис.євро. Як показує фінансова модель, основні і найбільші витрати повинні відбутися на початку першого року. Далі проект продовжується на самоокупності. В кінці першого і кожного наступного року (до пятого включно) інвестор отримує по 20 тис.євро, що в сумі складає 100 тис.євро.

Команда або Керівництво

Ризики

Найголовніший фактор, який дозволить досягти поставленої мети - це дотримання технології. Запозичення досвіду успішних виробників дозволить знизити ризики, повязані з неякісною продукцією. Ризики, повязані з труднощами експорту, будуть знижені завдяки членству в кластерному обєднанні равлиководів та Українській Асоціації виробників равликів. Також для зменшення інших непередбачених ризиків необхідно розвивати додаткові джерела доходу (які не потребують додаткових витрат) - це екскурсії по типу "зелений туризм", це консультаційні послуги та продаж равликів новим учасникам цього бізнесу та інше.

Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм

Пройшов тематичний курс для равлиководів-початківців, організований Українською Асоціацією виробників равликів (UASP)
Приймав участь у тренінг-семінарах Центрально-Європейскої Академії Навчань та Сертифікації (CEASC)

Перемоги в Конкурсах і інші нагороди

Планую приймати участь у конкурсах та виставках, присвячених новітнім технологіям у харчовій промисловості. Подібні заходи регулярно відбуваються і в Україні, і за кордоном. Вони корисні тим, що дають можливість налагодити ділові звязки з потенційними клієнтами та партнерами.

Винахід/Патент

Класична технологія вирощування равликів передбачає велику кількість ручної праці, це означає високу субівартість і як наслідок низьку конкурентну спроможність продукту.
Маю певні теоретичні напрацювання по механізації та автоматизації основних технологічних етапів. Це в свою чергу дозволить знизити субівартість продукту без втрати якості, що дозволить конкурувати на європейському ринку.

Відео про продукт

5,00
1
2
3
4
5
1 оцінка
Авторизація/Реєстрація
arrow_back
UA
more_horiz
close
visibility320
star0
Додати в обране
Видалити з обраних
share
close
thumb_up0
Подобається
Не подобається
Ідея
Поточний стан
Ринок
Проблема або Можливість
Рішення (Продукт або Послуга)
Конкуренти
Переваги або дифференциатори
Фінанси
Інвестовано в минулих раундах, $
Бізнес-модель
Цільове призначення інвестицій
Пропозиція інвестору
Команда або Керівництво
Ментори-порадники
Лід-інвестор
Ризики
Проходження Інкубаційних/Акселераційних програм
Перемоги в Конкурсах і інші нагороди
Винахід/Патент
Відео про продукт