Web-сторінка, додаток для гаджета, що дозволяє спланувати відпочинок, подорож, розробляє маршрут в залежності від мети подорожі, тривалості, засобу пересування, матеріальних витрат тощо.
Ідея проекту
Програма для комп’ютеру або гаджету, яка дозволяє спланувати відпочинок українськими Карпатами, розробляє маршрут в залежності від мети подорожі, тривалості, засобу пересування, матеріальних витрат, особистих вподобань. Акумулює інформацію про всі туристичні принади (природні, архітектурні, культурно-масові), відомості про погоду, курс валют, стан доріг, наявність АЗС, інфраструктури тощо та іншу корисну інформацію яка так чи інакше пов’язана з мандрівкою і стане корисною туристу.
Наприклад: Путівник сонячним Закарпаттям.
Основні складові:
I. Інформаційні блоки.
II. Пошук за параметрами.
III. Результат, туристичний маршрут.
IV. Додаткові блоки.
V. Форс-мажор, SOS.
I. Інформаційні блоки.
1. Природа, ландшафти, заповідники – інформація про річки, озера, водоспади, гори, скелі, урвища, печери, туристичні маршрути, природні заповідники, місцезнаходження рідкісних рослин, тварин, унікальних природних об’єктів;
2. Місця локації, проживання – готелі, мотелі, оренда кімнат, сільські зелені садиби (місцезнаходження, як доїхати, перелік послуг, ціни, додаткові туристичні «родзинки», послуги, принади);
3. Архітектурні, фортифікаційні споруди – середньовічні замки, руїни замків, фортеці, палаци, музеї, виставкові, експозиційні зали, дерев’яні церкви
4. Місця відпочинку та оздоровлення – готельно-ресторанні, санаторно-курортні, оздоровчі заклади, в тому числі інформація про можливості відпочинку в них басейн, лазня, чан, спортивні майданчики, ціни на них.
5. Обє’кти інфраструктури – АЗС, магазини, супермаркети, торгові центри, ресторани, кав’ярні, стан доріг, як доїхати, ціни, послуги.
6. Народні майстри, зодчі та умільці – інформація про художників, майстрів, скульпторів, народних умільців, населені пункти, де розвиваються народні ремесла; майстрів, що виготовляють унікальну продукції, вироби мистецтва, унікальні вироби, що можуть стати цікавими в якості сувеніра чи є цікавим процес виготовлення, створення, споглядання.
7. Фермерсько-господарські об’єкти – фермерські господарства з спеціалізацією, місця розведення диких тварин (страусів, кабанів, фазанів, буйволів, баранів), полонинські господарства, послуги (екскурсія, майстер-клас, дегустація, реалізація), ціни.
II. Формування маршруту за основними параметрами.
Користувач задає параметри пошуку в програмі:
- Місце подорожі;
- Тривалість подорожі (один день чи кілька);
- Маршрут (початкова і кінцева зупинки) або тематику подорожі (активний, пасивний відпочинок, походи в гори);
- Час подорожі (день, місяць, рік), сезон;
- Особисті вподобання (екскурсії, лазня, походи в гори, гастрономія, спорт), тематика маршруту (гастрономічний, винний, кінний, джипінг, катання на квадроциклах, відпочинок на природі, зимовий, гірськолижний спорт);
- Засіб пересування (особистий автотранспорт, автобус, залізниця);
- Сума грошей на подорож.
III. Результат - туристичний маршрут.
Програма створює туристичний маршрут в залежності від заданих параметрів, вказує: як доїхати, тривалість до точки призначення, рекомендації як краще добратися до пункту призначення; туристичні принади, які є в місцевості від природних, архітектурних, до унікальних «родзинок» та побутових; на чому, як краще зекономити, які є додаткові можливості для відпочинку на маршруті; специфіку відпочинку (якщо є діти, в залежності від стану фізичної підготовки, сезону, погоди, вподобань туриста); місця для вибору місця проживання, харчування, умови, ціни на них, варіанти для активного проведення дозвілля, туристичні маршрути ціни в місцевості. По суті є інформативним, «місцевим», компетентним гідом по місцевості.
IV. Додаткові блоки.
Туристична мапа місцевості, мапа залізничних, автомобільних доріг, тощо. Оренда квадро циклів, джипів, палаток. Правила поводження в горах. Інформація про гриби, ягоди, лікарські рослини місцевості, правила збору, зберігання, їх застосування. Як правильно розкласти палатку. Польове харчування.
V. Форс-мажор, SOS.
Допомога в екстрених випадках, виклик швидкої, міліції. Консультації при харчовому отруєнні, пораненнях, опіках, укусах тварин. Орієнтація на місцевості в горах. Правила виживання в екстремальних умовах.
Клієнти – самоорганізований турист, компанія чи группа туристів, що хочуть цікаво і недорого відпочити. Молодь, люди зрілого віку, що люблять подорожувати всередені країни, планувати подорож самостійно і побачити якомога більше цікавого в місцевості подорожі.